Drammen Works ved Adnan Afsal

Adnan Afzal har 12 år som kommunepolitiker, seriegründer, podcasthost StartOpp, ansatt i Næringslivsforeningen i Drammensregionen og har ledet Drammen Works siden oppstart. 

DW eies av næringsforeningen i Drammen, har 130 medlemmer fordelt på 69 selskaper. DW har fått nye lokaler i Øvre slottsgt. 9, nye muligheter åpner seg, det er lagt til rette for skalering og vekst og medlemmene har fått større eierskap til DW. Som medlem kan du  jobbe i kontorfasiliteter med andre ambisiøse mennesker.

De ulike bransjene som er representert i DW er Edtech/Creative/Underholdning, Bygg/Eiendom/Energi, Sirkulær business, Helsetech, It og software utvikling og Luftfart. DW er en viktig arena for startups og selskaper i vekst som er i tidlig modningsfase, ønsker skalering/vekstfase og søker investorer, samarbeidspartnere og et nettverk.

Hvordan få flere selskaper til å lykkes over tid?

Måten DW kan bidra er ved samarbeid, med andre medlemmer, partnere, de ulike yrkesgrupper på huset, med forskningsprosjekter, nettverk og gi en tilgang til kapital og investormiljø. DW har flere samarbeidspartnere som bidrar på ulikt vis som finansiering, kursing av medlemmer og kan være støttespillere på andre måter.

DW har flere arenaer å spille på både inhouse og gjennom sine samarbeidspartnere og nettverk ute: frokostmøter med interne på huset, Lunch og Learn med mere.

Utfordringer og styrker i næringslivet i Drammen og omegn er et blandet næringsliv. Markedstilgang, synlighet og kapital er en utfordring for mange selskaper, her kommer DW inn som en god samarbeidspartner. Ønsker man å bli medlem i DW søker man via https://drammenworks.no/, dette er for gründere eller mennesker som driver en startup i vekst og ønsker skalering.



 
Fra skam til livsmot ved Berit Okkenhaug

22. september 2025

Fra skam til livsmot ved Berit Okkenhaug

Berit Okkenhaug har erfaring som menighetsprest, sykehusprest og som lærer i sjelesorg ved Det teologiske menighetsfakultet. Hun har skrevet bøkene »Når jeg ser ditt ansikt» og «Når jeg skjuler mitt ansikt».

Drammen Works ved Adnan Afsal

15. september 2025

Drammen Works ved Adnan Afsal

Adnan Afzal har 12 år som kommunepolitiker, seriegrûnder, podcasthost StartOpp, ansatt i Næringslivsforeningen i Drammensregionen, har ledet Drammen Works siden oppstart.

Presidentens aften

8. september 2025

Presidentens aften

Nytt Rotaryår - ny president!

"15 minutes of fame"

1. september 2025

"15 minutes of fame"

Tre av klubbens medlemmer får skinne på dette møtet, og 15 minutter hver til å snakke om det de ønsker.

Eco Moyo - erfaringer fra skolen i Kilifi og Kibera Kids Club

25. august 2025

Eco Moyo - erfaringer fra skolen i Kilifi og Kibera Kids Club

Eco Moyo betyr: Eco=økologi, Moya=hjerte, på swahili og er et prosjekt startet av Lindsay Sanner i 2014. Erik Trondsen og Malin Fonell kom og fortalte om prosjektet Eco Moyo.

Lierdagene, med flyktningene i Lier og Lierkirken

17. juni 2025

Lierdagene, med flyktningene i Lier og Lierkirken

Flere av Lier Rotaryklubbs medlemmer deltok på standen til LierStasjon - Kirke på Lierdagene.
Les hva Alla Dovhal skriver om arrangementet: To fantastiske dager med Lier dagene ligger bak oss – og for en opplevelse det var! ❤️

Farm for the Future ved Osmund Ueland

16. juni 2025

Farm for the Future ved Osmund Ueland

Farm for the future er et prosjekt utviklet med mål om å forbedre produktiviteten til småbønder gjennom praktisk opplæring.
Osmund Ueland er styreleder og holdt et interessant foredrag for klubbens medl

Lierskolen 2025 ved rektor Kristin Ege

2. juni 2025

Lierskolen 2025 ved rektor Kristin Ege

Lierskolen 2025 ved rektor Kristin Ege, Hegg skole
Hegg skole er Liers største barneskole. Skolen har en blandet elevmasse og kommer fra hjem med foresatte som har god råd og foresatte med mindre ressurser og utdanning.

Til minne om Auen Hafskjold

27. mai 2025

Til minne om Auen Hafskjold

19.02.27-18.05.25

Mi sorg er lys – en kjærlighetshistorie

26. mai 2025

Mi sorg er lys – en kjærlighetshistorie

Midt i egen sorgprosess skrev teolog Geir Gundersen boken med denne tittelen, og vi fikk høre både om og fra denne personlige beretningen.