EGOFOREDRAG - SIRI K W SIMENSEN

Siri var hestejenta som ville bli veterinær, men som etter en stilkonkurranse i Aftenposten, som hun vant, endte opp som journalist. Født i Nord Norge med en far som var lege, kom flyttet hun en periode til Drammen som liten, før hun igjen flyttet til Sandnessjøen på Helgeland og vokste opp med 2 søsken.

Etter at hun Aftenpostens stilkonkurranse fikk sommerjobb som journalist i Helgelands Blad.  Etter hvert ble det Norsk Pressefotografskole før hun fikk jobb i Fredrikstad Blad.  Som «allround» journalist var hun der i 5 år før det i 1989 ble ukebladet Hjemmet.

Siri har jobbet i en bransje som har endret seg stort og blant annet påvirket arbeidsvilkår for journalistene.  I dag skriver hun for bladene Familien og for Hjemmet, samt at hun er redaktør for «Fuglehunder» er blad for livet med fuglehunder.

Siri har også skrevet flere bøker; «Kvinner under krigen» en bok med ulike historier, «Jeg bor rett ned i gata» en bok om Gunnar en uteligger i Drammen og et oppgjør med rus, og  «Med i SIL i hjertet» en jubileumsbok for Sandessjøen Idrettslag.

Siri forteller at «Vær varsom plakaten» har vært en god støtte i hennes arbeid.  Integritet er viktig, dette gir tillit og er noe som hun er helt avhengig av i hennes arbeid. 


 
Norconsult en suksessbedrift. Hver dag forbedrer vi hverdagen

10. november 2025

Norconsult en suksessbedrift. Hver dag forbedrer vi hverdagen

Kate Holm, arkitekt MNAL, Head of Transportation and Industry, i firmaet Nordic Office of Arcitecture, et firma under Norconsult, fortalte om ulike prosjekter de holder på med.

Klima og klimatiltak ved Terje K. Berntsen

28. oktober 2025

Klima og klimatiltak ved Terje K. Berntsen

Professor og klimaforsker i meteorologi og oseanograf ved institutt for geofag fra Universitetet i Oslo, Terje Koren Berntsen, tok oss med på både en «helikoptertur» for å få det store klimaoverblikket, og ned i tallene og grafenes dystre tale.

24. oktober - Verdens poliodag

24. oktober 2025

24. oktober - Verdens poliodag

Over hele landet har det dukket opp et rødt lys ved forskjellige landemerker i dag. I Lier er det Frogner kirke som bader i rødt.

– I ettermiddag og kveld skal Rotary over hele verden markere kampen mot polio ved å lyssette sentrale bygg over hele verd

Nytt "15 minutes of fame"

20. oktober 2025

Nytt "15 minutes of fame"

Nytt trekløver fikk fortelle om seg og sitt.

TESS - utvikling og innovasjon

13. oktober 2025

TESS - utvikling og innovasjon

Lars-Otto Fredriksen - direktør for slanger og ledningskomponenter i TESS - var kveldens foredragsholder.

Fra skam til livsmot ved Berit Okkenhaug

22. september 2025

Fra skam til livsmot ved Berit Okkenhaug

Berit Okkenhaug har erfaring som menighetsprest, sykehusprest og som lærer i sjelesorg ved Det teologiske menighetsfakultet. Hun har skrevet bøkene »Når jeg ser ditt ansikt» og «Når jeg skjuler mitt ansikt».

Drammen Works ved Adnan Afsal

15. september 2025

Drammen Works ved Adnan Afsal

Adnan Afzal har 12 år som kommunepolitiker, seriegrûnder, podcasthost StartOpp, ansatt i Næringslivsforeningen i Drammensregionen, har ledet Drammen Works siden oppstart.

Presidentens aften

8. september 2025

Presidentens aften

Nytt Rotaryår - ny president!

"15 minutes of fame"

1. september 2025

"15 minutes of fame"

Tre av klubbens medlemmer får skinne på dette møtet, og 15 minutter hver til å snakke om det de ønsker.

Eco Moyo - erfaringer fra skolen i Kilifi og Kibera Kids Club

25. august 2025

Eco Moyo - erfaringer fra skolen i Kilifi og Kibera Kids Club

Eco Moyo betyr: Eco=økologi, Moya=hjerte, på swahili og er et prosjekt startet av Lindsay Sanner i 2014. Erik Trondsen og Malin Fonell kom og fortalte om prosjektet Eco Moyo.