Egoforedrag - Hans Fredrik
Etter realskole ble det Økonomiske Gymnas for han startet sin yrkeskarriere. Det startet med import og eksport hos Ramberg i Drammen. Senere havnet han i det som vi i dag kaller Skatt eller Skatteetaten. Under denne tiden har han vært deltidsbonde og kårkall. Han tok også BI aftenskole som yrkesaktiv. I dag er han pensjonist og fornøyd med det.Hans Fredrik vokste opp og bodd på et lite gårdsbruk på
Tranby i Lier, et gårdsbruk som ble kjøpt av hans farfar og farmor i 1920. Her
opplevde han endringene i de tekniske virkemidlene som ble benyttet til å drive
en gård. Han tok over gården etter sin
far, og hjelper nå sønn som overtok gården etter ham.
20. april 2026
Vedal AS - en verdidrevet kompetansebedrift
Vedal utvikler, planlegger og gjennomfører eiendoms- og byggeprosjekter i nært samarbeid med sine kunder - står det på nettsiden og Anders Vedal fortalte om familiebedriften som kunne feire 40 års jubileum i 2026.
14. april 2026
Lier Øst's arrangement "Hæla i taket"
Lier Rotaryklubbs fikk være med på "Hæla i Taket", Lier Øst Rotaryklubb arrangement. Dette var 33. de arrangerte, siden starten i 1992 - imponerende!
15. mars 2026
RYLA 2026
RYLA er Rotarys Ledelsesseminar for Ungdom. Distriktsguvernør Ingrid Solberg og leder i RYLA 2026 for Distrikt 2310, Svein Ove Faksvåg, åpnet seminaret helgen 13.-15. mars.
9. mars 2026
Stasjonen – viktige prosjekter for Lier
Ole-Jørgen Andersen er diakon i kirken i Lier, og han hadde mye på hjertet.
2. mars 2026
Egenberedskap
Kveldens foredrag var om Egenberedskapved Ellen Egenæs, medlem i Tranby Sanitetsforening, Fylkesberedskapskontakt i NKS Buskerud.
26. januar 2026
Mitt liv som diplomat ved Hans Brattskar
Hans Brattskars karriereliste er lang og mangfoldig med ulike stillinger både innen- og utenlands. Han har hatt flere lederstillinger blant annet i Utenriksdepartementet og Miljøverndepartementet og hatt 41 år i utenrikstjenesten.