Lier under andre verdenskrig

7 desember 2020. John Willy Jacobsen berettet om sin siste bok «Lier under andre verdenskrig», for øvrig hans 16 bok om Lier. Interessen for boken har så langt vært enorm, og den vil nok ligge under mange juletrær dette året. John Willy forklarte om oppbyggingen av boken og den store jobben med kildematerialet.  Den inneholder kjente og mindre kjente hendelser i Lier, samt omtale av personer som  for mange av oss er kjente.   

Boka selges hos :  Frukt- og juletregården, Lierbyen bibliotek, Lier ASVO, Lille Stasjon, Norli Liertoppen, Oves Rammeverksted, Servicetorget


Trond Are hadde 3 minutt:  Betraktninger rundt en artikkel på BBC : Five-Step guide to not being stupid.

 
Fra skam til livsmot ved Berit Okkenhaug

22. september 2025

Fra skam til livsmot ved Berit Okkenhaug

Berit Okkenhaug har erfaring som menighetsprest, sykehusprest og som lærer i sjelesorg ved Det teologiske menighetsfakultet. Hun har skrevet bøkene »Når jeg ser ditt ansikt» og «Når jeg skjuler mitt ansikt».

Drammen Works ved Adnan Afsal

15. september 2025

Drammen Works ved Adnan Afsal

Adnan Afzal har 12 år som kommunepolitiker, seriegrûnder, podcasthost StartOpp, ansatt i Næringslivsforeningen i Drammensregionen, har ledet Drammen Works siden oppstart.

Presidentens aften

8. september 2025

Presidentens aften

Nytt Rotaryår - ny president!

"15 minutes of fame"

1. september 2025

"15 minutes of fame"

Tre av klubbens medlemmer får skinne på dette møtet, og 15 minutter hver til å snakke om det de ønsker.

Eco Moyo - erfaringer fra skolen i Kilifi og Kibera Kids Club

25. august 2025

Eco Moyo - erfaringer fra skolen i Kilifi og Kibera Kids Club

Eco Moyo betyr: Eco=økologi, Moya=hjerte, på swahili og er et prosjekt startet av Lindsay Sanner i 2014. Erik Trondsen og Malin Fonell kom og fortalte om prosjektet Eco Moyo.

Lierdagene, med flyktningene i Lier og Lierkirken

17. juni 2025

Lierdagene, med flyktningene i Lier og Lierkirken

Flere av Lier Rotaryklubbs medlemmer deltok på standen til LierStasjon - Kirke på Lierdagene.
Les hva Alla Dovhal skriver om arrangementet: To fantastiske dager med Lier dagene ligger bak oss – og for en opplevelse det var! ❤️

Farm for the Future ved Osmund Ueland

16. juni 2025

Farm for the Future ved Osmund Ueland

Farm for the future er et prosjekt utviklet med mål om å forbedre produktiviteten til småbønder gjennom praktisk opplæring.
Osmund Ueland er styreleder og holdt et interessant foredrag for klubbens medl

Lierskolen 2025 ved rektor Kristin Ege

2. juni 2025

Lierskolen 2025 ved rektor Kristin Ege

Lierskolen 2025 ved rektor Kristin Ege, Hegg skole
Hegg skole er Liers største barneskole. Skolen har en blandet elevmasse og kommer fra hjem med foresatte som har god råd og foresatte med mindre ressurser og utdanning.

Til minne om Auen Hafskjold

27. mai 2025

Til minne om Auen Hafskjold

19.02.27-18.05.25

Mi sorg er lys – en kjærlighetshistorie

26. mai 2025

Mi sorg er lys – en kjærlighetshistorie

Midt i egen sorgprosess skrev teolog Geir Gundersen boken med denne tittelen, og vi fikk høre både om og fra denne personlige beretningen.